Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 11 listopada 2018

Marsz Niepodległości 2018 na 100-lecie Niepodległości Polski

11 listopada 2018 roku, to wyjątkowa data dla narodu polskiego. Sto lat wcześniej Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Nie na długo niestety, a i do dziś musimy walczyć o tę naszą niepodległość, co pokazały chociażby wydarzenia dotyczące Marsz Niepodległości.
Jednak nasze Stowarzyszenie jak co roku od kilku lat zorganizowało wyjazd do stolicy, by wspólnie z przyjaciółmi przejść w dumnych pochodzie Polaków.
Tym razem towarzyszyli nam również przedstawiciele ostrowieckiej Solidarności i mieszkańcy naszego miasta, którzy dołączyli do nas pod Pałacem Kultury. Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie.
Zdecydowanie szokiem dla nas, ale bardzo pozytywnym była ilość zebranych na Rondzie Romana Dmowskiego rodaków. 250 tysięczny tłum nie przeszkodził jednak w spotkaniu przyjaciół z Warszawy, Jaworzna, Krakowa. Serce się raduje, gdy takie okazje jak MN jednoczą nas. 
Mieniące się na czerwono rondo Dmowskiego przywiodło nam na myśl słowa wieszcza: „…Naród nasz jak lawa z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa. Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi. Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi…”.
Maszerowanie w Marszu nie było jednak takie łatwe, szliśmy ponad cztery godziny, jednak wspólne pieśni, okrzyki poprawiały nam nastroje. Nie przeszkodziła nam również demonstracja przeciwników Marszu, a dwie panie machające do nas z balkonu flagami, wzruszyły do łez. 
Marsz Niepodległości to fenomen na skalę światową, dziękujemy organizatorom za niego. Czuć dumę w Polakach, którzy idą w nim manifestując swoją tożsamość. Dzieci, osoby starsze, kombatanci, młodzi we wspólnym marszu jedno tylko słowo przywodzą na myśl: JEDNOŚĆ. Jest to słowo przewodnie dla naszego Stowarzyszenia, bo „Jesteśmy solą w oku tym, co nie na rękę JEDNOŚĆ”. 
CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!
Zapraszamy na fotorelację.