Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 15 maja 2018

Defilada w Wiśle w 72. rocznicę zajęcia miasta przez oddział NSZ „Bartka”

3 maja 1946 roku oddział Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kapitana Henryka Flame ps. „Bartek” przejął kontrolę nad miastem Wisła i urządził w niej defiladę.

Jak co roku już od 2015 r. nasi przedstawiciele biorą udział w uroczystościach organizowanych 3 maja w Wiśle. 

Obchody 72 rocznicy defilady „chłopaków od Bartka” rozpoczęły się Mszą Świętą poświęconą bohaterom NSZ, odprawioną w towarzystwie kombatantów, działaczy Narodowych Sił Zbrojnych, grup rekonstrukcji historycznej, kilku przybyłych organizacji patriotycznych oraz mieszkańców Wisły.

Po mszy zebrani w szyk uczestnicy uroczystości przeszli w stronę rynku, na którym odbyły się przemówienia, Apel Poległych, a także odśpiewany został Hymn Narodowy.

W obchodach wzięło udział wielu turystów przybyłych do Wisły.

Dla nas była to już kolejna uroczystość w Wiśle, za każdym razem dużo dla nas znaczy. Bardzo dziękujemy za gościnę i wspólnie przeżyte w gronie przyjaciół chwile.

HISTORIA NIEZWYKŁEJ DEFILADY. PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH ODDZIAŁU „BARTKA”

Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle Defilada w Wiśle