Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 26 września 2017

Wykład dr Ewy Kurek o stosunkach polsko – żydowskich

22 września o godzinie 18 w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. w auli budynku B odbył się wykład dr Ewy Kurek „O stosunkach polsko – żydowskich”.

Frekwencja na wykładzie była średnia, tego się spodziewaliśmy, zwłaszcza, że podjęliśmy trudny w naszym mieście temat.

Jednak nie był to wykład o charakterze antysemickim, jak niektórzy się spodziewali. Pani doktor omówiła bardzo ciekawie wspólną historię Polaków i Żydów oraz warunki wspólnej współczesnej egzystencji obu narodów.

Ciekawy wykład zakończyły liczne pytania od publiczności, na które pani Dr Kurek obszernie odpowiadała.

Mamy nadzieje, że kolejne organizowane przez nas spotkania będą równie interesujące jak ten.

Ewa Kurek jest doktorem historii, absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W swoich pracach szeroko porusza tematykę stosunków polsko-żydowskich, posiłkując się wyłącznie literaturą żydowską. Jest autorką takich publikacji jak „Dzieci żydowskie w klasztorach”, „Żydzi, Polacy czy po prostu ludzie… 18 lat później”, „Polacy i Żydzi: problemy z historią”, „Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945”, „Zaporczycy 1943-1949”.

Wykład został organizowany dzięki zbiórce pieniędzy w akcji „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”, organizowanej przez Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich O stosunkach polsko – żydowskich