Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 1 września 2019

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

80 lat temu wybuchła II wojna światowa, jedna z najstraszniejszych wojen, jakie widział świat. Działania wojenne rozpoczęły się o godzinie 4.40, Niemcy bez wypowiedzenia wojny, z zaskoczenia, zbombardowali bezbronne miasto Wieluń. Niemieckie wojska uderzyły na Polskę na całej długości granicy, dzielącej te dwa państwa. Atak niemieckiego pancernika „Schleswig-Holstein” na polską składnicę wojskową na Westerplatte 1 września 1939 r. o godzinie 4.45 uznawany jest za symbol jej rozpoczęcia. II wojna światowa trwała do 2 września 1945. Przyniosła ogrom ofiar i zniszczeń. Dziś historię próbuje się zmieniać, coraz częściej winą obarcza się Polskę. Za kilka lat, gdy pamiętających te straszne dni nie będzie, to my będziemy musieli mówić, jak było naprawdę. Nie pozwólmy Zapomnieć! Nie pozwólmy Przekłamać! Nie pozwólmy Powtórzyć!

1 września wzięliśmy udział w uroczystościach poświęconych 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dziękujemy ks. Łukaszowi Krukowi z Kolegiaty Św. Michała za wzruszające kazanie.
Po mszy złożyliśmy znicz pod pomnikiem na cmentarzu przy ulicy Denkowskiej.
Smuci nas jednak, że w taką rocznicę zabrakło miejscowych władz.