Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 2 sierpnia 2015

1 sierpnia 2015 – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2015 na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim utworzono Żywy Znak Polski Walczącej.
Wydarzenie było inicjatywą Ostrowieckich Patriotów. Do współpracy zaprosiliśmy Związek Strzelecki ”Strzelec” OSW.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to ważny dzień dla narodu polskiego. Wspominamy wtedy tych, którzy w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa ryzykowali życie, by móc znów poczuć wolność, wyzwolić się spod okupacji niemieckiej i nie dopuścić do wkroczenia wojsk rosyjskich.
Wspólne obchody 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęła zbiórka po godzinie 16. Wspólnymi siłami ustawiliśmy znak Polski Walczącej, który przeszedł nasze oczekiwania, gdyż zajęliśmy prawie cały plac na Rynku.
Przed godziną 17.00 nasz przedstawiciel przywitał wszystkich obecnych i zapowiedział dalszy ciąg uroczystości.
Równo w „GODZINĘ W”, gdy zawyły syreny, a race zostały odpalone, wszyscy obecni na Rynku uczcili pamięć o wydarzeniach 1 sierpnia 1944 roku minutą ciszy. Po umilknięciu syren rozbrzmiał na Rynku głośny okrzyk całego tłumu CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.
Następnie w pełnym skupieniu wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Uroczystości zakończyliśmy podziękowaniami.
Dziękujemy za przybycie harcerzom, kibicom KSZO, Związkowi Strzeleckiemu ”Strzelec” OSW oraz wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Bez Was by się nie udało. Do zobaczenia za rok, będzie jeszcze piękniej, obiecujemy.

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!

Fot. Katarzyna Ślusarz