Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 8 stycznia 2019

Oświadczenie w związku z książką szkalującą Tomasza Wójcika „Tarzana”

OŚWIADCZENIE. 
Jako, że nadchodzi 1 marca, a co za tym idzie będziemy wspominać Żołnierzy Wyklętych pragniemy podsumować nasze półroczne zmagania o uszanowanie godności Tomasza Wójcika „Tarzana”.
Jako producenci filmu o Tomaszu Wójciku „Tarzanie” uważamy, że autor książki „Stań do apelu. Pseudonim Tarzan” pan Andrzej Nowak-Arczewski odbiera w niej godność bohaterowi NSZ i AK Tomaszowi Wójcikowi oraz jego żołnierzom z ugrupowań NSZ i AK.
Rodzina Tomasza Wójcika zablokowała druk książki w jednym z wydawnictw, autor wydał ją w Wydawnictwie Bellona, do którego wystosowano w imieniu rodziny pismo przedprocesowe. Spór zakończył się przeprosinami autora, jednak rodzina Wójcika wystosowała oświadczenie, które pozwolono nam zamieścić w poście:

1. Nie wygraliśmy walki z nieuczciwością ludzką.
2. Chcemy bronić dobrego imienia polskiego żołnierza, ale pomoc prawna przerosła nasze możliwości. Dlatego nie będziemy dochodzić sprawiedliwości na drodze sądowej.
3. Próba mediacji tak z wydawnictwem, jak i z autorem pokazała, ze nikt z powyższych nie widzi w książce nic zdrożnego.
4. Dla nas jako rodziny Tomasza Wójcika „Tarzana”, jest to postępowanie hańbiące.
5. Ciągle mamy nadzieję na odkrycie nowych dokumentów i faktów dokumentujących pomówienia zawarte w książce.

Stanowisko zarówno rodziny jak i nasze do książki pana Nowaka jest negatywne, gdyż autor miesza w książce mity i legendy z prawdą historyczną. Autor powołuje się w swojej książce m. in. na pełną pomówień książkę Ryszarda Miernika „Kolumna bociana”. Przypominamy, że Ryszard Miernik był wieloletnim współpracownikiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, co wyklucza go z listy wiarygodnych i prawdomównych pisarzy.
Negatywnie o Tomaszu Wójciku wypowiada się kobieta, która w sowich wypowiedziach stawia bezpodstawne i nigdy nieudowodnione zarzuty. Jednym z nich jest informacja o rzekomej skrajnej biedzie panującej w rodzinie Wójcików.
Negatywną opinię o książce wydały zarówno Środowiska Armii Krajowej Ponury-Nurt jak i Narodowych Sił Zbrojnych.
Dodatkowo informujemy, że pan Andrzej Nowak podczas spotkań autorskich promujących książkę bezprawnie, bez praw autorskich posługuje się zdjęciami z planu filmu „Tarzan – ułan z Zawichostu”, które pozyskał jedynie na poczet promocji filmu na łamach Echa Dnia i Dwutygodnika Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Pozwolenie to uzyskał słownie, zdjęcia zostały przesłane za pomocą wiadomości e-mail.
Autor z naszego profilu „zapożyczył” bezprawnie do książki zdjęcia należące do nas. Znajdują się one na stronie 111 książki „Stań do apelu! Pseudonim Tarzan” . Po publikacji książki tłumaczył się, że zaniedbał zasady praw autorskich. Jako producenci filmu skierowaliśmy pismo do Wydawnictwa Bellona, które powinno weryfikować prawa do wszelkich zdjęć używanych w swoich publikacjach. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.