Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 21 marca 2018

Odznaczenie żołnierza NSZ, Kapitana Zbigniewa Blinowskiego

W dniu dzisiejszym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie miało miejsce odznaczenie niezwykłego człowieka, porucznika Zbigniewa Blinowskiego, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej. Pan porucznik został mianowany na stopień Kapitana oraz odznaczony Złotym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.
Odznaczenie odbyło się w asyście przedstawicieli Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.
Nasze Stowarzyszenie miało niewielki wkład w odznaczenie Pana Kapitana.

Kapitan Blinowski był w NSZ od stycznia 1943 do kwietnia 1944 roku, następnie do połowy stycznia 1945 roku należał do AK. Będąc w NSZ należał do oddziału Ścibora, Dymszy, natomiast w oddziale Kruka był należąc do Armii Krajowej.
Było to dla nas niezwykle wzruszające przeżycie, gdyż od kilku lat odwiedzamy Kapitana Blinowskiego i bez wątpienia z przyjemnością wsłuchujemy się w jego żołnierskie wspomnienia.
Pan Kapitan wystąpił w naszym filmie Tarzan – ułan z Zawichostu, był niezwykle cennym świadkiem.
Bez wątpienia jest to bohater, żołnierz wierny tradycji i zasadom moralnym Narodowych Sił Zbrojnych. Dla niego aż do dnia dzisiejszego NSZ to całe życie, duma i honor.
Cieszymy się, że mogliśmy w tej wzruszającej chwili towarzyszyć Panu Kapitanowi i jego rodzinie. W imieniu Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci Kapitan Zbigniew Blinowski odebrał pamiątkowy ryngraf Narodowych Sił Zbrojnych.
Cześć i Chwała Bohaterom!

 Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski Kapitan Zbigniew Blinowski