Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 29 listopada 2015

Koncert zespołu FORTECA

28 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zawitał do nas na koncert zespół FORTECA, niesamowita grupa muzyków, którzy w swych utworach propagują patriotyzm.
Dzięki aprobacie naszego pomysłu przez dyrektor MCK panią Elżbietę Baran mogliśmy zorganizować koncert w zamkniętym niestety klubie Perspektywy. Dzięki sponsorom i osobom przychylnym naszym działaniom koncert doszedł do skutku, za co wszystkim dziękujemy.
Koncert organizowaliśmy w ramach zbiórki Fundacji im. Kazimierza Wielkiego „Przywracamy pamięć o żołnierzach wyklętych”.
Starania o koncert zespołu zaczęły się już latem, niestety pierwotną datę musieliśmy przesunąć i przyszło nam czekać cztery dłuuugie miesiące.
Dało nam to jednak czas na lepszą organizację. Oczekiwanie na taki koncert to jak siedzenie na szpilkach, ale gdy pojawiły się już plakaty byliśmy prawie na mecie.

W dzień koncertu licznie zebraliśmy się w dawnych Perspektywach, ubraliśmy scenę, którą przystroiły nasz baner, piękna flaga Polski, szabla, znak Polski Walczącej i figurka małego powstańca.
Po przyjeździe zespołu dołączył również ogromny baner FORTECA.
Już próby zespołu wzbudzały w nas pozytywne emocje i tylko odliczaliśmy godziny do 20:00.
W międzyczasie rozmawialiśmy z członkami grupy, którzy okazali się fantastycznymi ludźmi, nawet śnieg ze sobą zabrali ze Szczyrku.
Przyjechali również ich fani z innych regionów Polski.
Ku naszemu zadowoleniu na koncert przyszło ponad 150 osób.
FORTECA zaczęła od piosenki „Chłopaki od Bartka” i zaczęło się, poprzez inne utwory przez całą salę niósł się śpiew wokalistów, dźwięk muzyki i głosy fanów wtórujące im, i tak do samego końca koncertu.
Piosenka „Żołnierze wyklęci” zapoczątkowała głośne okrzyki „Cześć i chwała bohaterom”, czym uczciliśmy poświęcenie tych, którzy za swą walkę w obronie ojczyzny na lata zostali wykreśleni z kart jej historii.
Przy piosenkach takich jak: „Znani nieznani”, „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „Ochotnik” śpiewali i skakali wszyscy. Wzruszenie wzbudziła „Modlitwa”.
Bisom też nie było końca, bo takiego zespołu jak FORTECA nie puszcza się łatwo do domu.
Po koncercie zebraliśmy autografy, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz się spotkamy. Dziękujemy zespołowi FORTECA za wspaniałą muzykę, atmosferę, lekcje historii.

Jeśli macie zdjęcia lub nagrania z koncertu prosimy o przesyłanie ich do nas.
CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!

https://www.facebook.com/FORTECA-218841531467800/?fref=ts

Fot. Katarzyna Ślusarz