Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 1 marca 2020

V Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

29 lutego ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego przeszedł V Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w którym jak co roku upamiętniono żołnierzy II konspiracji brutalnie zwalczanych przez reżim komunistyczny.
Jak zawsze uczestnicy Marszu złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym Armię Krajową. Następnie w pochodzie przeszli pod rondo Narodowych Sił Zbrojnych. Marszowi towarzyszyły śpiew i okrzyki wysławiające „wyklętą armię”. Na rondzie NSZ odśpiewaliśmy hymn, prezes naszego stowarzyszenia odczytał okolicznościowe przemówienie, a następnie złożono kwiaty i znicze.
Wielkie podziękowania za uczestnictwo i pomoc w marszu ślemy Jednostka Strzelecka 2013 im. mjr Jana Piwnika „Ponurego”. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na marsz delegacjom, sympatykom, młodzieży szkolnej, zwłaszcza uczniom Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki. Pamiętajmy, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest świętem wszystkich Polaków, dla których historia Polski jest ważna.
1 marca wzięliśmy udział w Biegu Tropem Wilczym, który był organizowany na Gutwinie.
Biegliśmy zarówno w Biegu Honorowym na 1963 metry, jak i na 10 km. Razem z nami w symbolicznym biegu przebiegł kandydat na prezydenta RP Krzysztof Bosak.
Organizatorom Biegu przekazaliśmy do pakietów startowych „Odezwy do działaczy młodzieżowych” Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz udostępniliśmy banery przypominające o polskiej historii, które zostały wywieszone przy mecie.
Do zobaczenia za rok.
Czołem Wielkiej Polsce❗️❗️❗️
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
⬇️⬇️⬇️