Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 7 lipca 2019

Hołd dla żołnierzy z oddziału Tomasza Wójcika „Tarzana”.

7 lipca w Ćmielowie i w Woli Grójeckiej po raz kolejny złożyliśmy hołd żołnierzom z oddziału Tomasza Wójcika „Tarzana”.
W tym roku organizatorem uroczystości było WYKUS, Środowisko AK „Ponury”-„Nurt”. Serdecznie dziękujemy, że mogliśmy godnie i wspólnie uczestniczyć w tym pięknym spotkaniu. Po raz pierwszy nikt nie oponował, gdy odmawialiśmy Modlitwę Narodowych Sił Zbrojnych, pamiętając, że Tomasz Wójcik zanim wstąpił do zgrupowania Jana Piwnika „Ponurego” był żołnierzem NOW i NSZ.
Uroczystości rozpoczęły modlitwy na Cmentarzu Parafialnym w Ćmielowie, następnie zebrani uczestnicy udali się na mszę świętą w kościele parafialnym, którą poprzedził występ muzyczny przygotowany przez młodzież. Po mszy w Woli Grójeckiej uczciliśmy chwilą modlitwy poległych żołnierzy z oddziału Tomasza Wójcika, którzy 7 lipca 1944 r. zostali zdradzeni i w wyniku tego zamordowani.
Tegoroczne uroczystości cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Swoją obecność zaznaczyła również 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.
Mamy nadzieję, że tradycja zapoczątkowanych wczoraj uroczystości zostanie zachowana na długie lata, a pamięć o Tomaszu Wójciku i jego dzielnych żołnierzach godnie uczczona.
Cześć i chwała bohaterom!