Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 24 listopada 2020

Ceremonia pogrzebowa Pana Kapitana Zbigniewa Blinowskiego, żołnierza NSZ oraz AK.

W dniu dzisiejszym w Parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika SANKTUARIUM w Ożarowie odbyła się ceremonia pogrzebowa Pana Kapitana Zbigniewa Blinowskiego, żołnierza NSZ oraz AK. 

W uroczystości wzięli udział rodzina Pana Kapitana, społeczność Ożarowa, przedstawiciele władz Ożarowa oraz żołnierze 102 Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu.
Dla naszego stowarzyszenia była to szczególna uroczystość, ponieważ poznaliśmy Pana Kapitana na początku naszej działalności. Wielokrotnie odwiedzaliśmy i rozmawialiśmy z Panem Kapitanem, który opowiadał nam o czasach wojny i tych po wojnie, opowiadał o swojej działalności w ramach NSZ.
Podczas ceremonii na cmentarzu prezes naszego stowarzyszenia Michał Ślusarz przypomniał życiorys Pana Kapitana, jego działalność społeczną w ramach Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Na koniec ceremonii hymn Armii Krajowej recytowała Klaudia Wilczyńska członkini Związku Strzeleckiego „Strzelec” JS 2104 Skarżysko-Kamienna.
Jesteśmy wdzięczni za możliwość poznania tego wspaniałego człowieka, to był zaszczyt.

Chwała Bohaterom!!!