Strona w wersji testowej

Nasza strona aktualnie jest w wersji testowej. Cały czas szukamy błędów i je poprawiamy. Jeśli zauważyłem jakiś problem lub masz ciekawy pomysł na ulepszenie naszej strony proszę poinformuj nas korzystając z tego formularza.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
miniaturka wpisu
Dodano: 1 sierpnia 2019

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego za nami.
Cieszymy się, że nasze inicjatywy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem z Waszej strony.
27 lipca po raz czwarty mogliście oddać krew w ramach akcji Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego. Akcja odbyła się przy współpracy z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Kielce. Dzięki uprzejmości ks. Jana Sarwy mogliśmy przeprowadzić ją w Domu Parafialnym Michael. Zebraliśmy ponad 8 litrów krwi dzięki 18 osobom, które przyszły ją oddać.
1 sierpnia, już tradycyjnie od pięciu lat spotkaliśmy się na Rynku by utworzyć Żywy Znak Polski Walczącej, w Godzinę W uczcić minutą ciszy nieugiętych Powstańców Warszawskich, a następnie odśpiewać nasz piękny Hymn. Żywy Znak PW przybraliśmy w 20 metrową flagę Polski, którą unosili zebrani na placu mieszkańcy Ostrowca i okolic.
Nie spodziewaliśmy się, tak dużego zainteresowania, dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do naszej inicjatywy i przeżyć wspólnie te podniosłe chwile. Pamięć o tych 63 dniach walki z 1944 roku musi trwać, to na świadomości istnienia bohaterów z krwi i kości budowana jest nasza tożsamość.
Dziękujemy wszystkim pomagającym w rozpowszechnianiu informacji o wydarzeniach oraz tym, którzy z chęcią wsparli nas czynami i obecnością.
Cześć i chwała Bohaterom!🇵🇱🇵🇱🇵🇱😀